Začínajúca holotrtka

Na jar v roku 2018 som prvýkrát videla Burlesque show. V novembri v tom istom roku som napísala prvý mail Bratislava Burlesque. V marci 2019 som po ďalšom polročnom rozhodovaní sa napísala opäť. Ešte ten istý mesiac som konečne nastúpila na kurz. Pamätám si prvú hodinu tak živo, až je to zvláštne.

Všetky sme boli také neisté, no nadšené. Pamätám si, že som celú hodinu v duchu trpela, že len sedíme a netancujeme. Celý nasledujúci týždeň som umierala kedy konečne bude druhá hodina a budeme už aj tancovať. Najkrajšie na tom je, že to mám doteraz. Aj po roku čakám každý týždeň na kurz s rovnakým napätím. Rovnako ho oplakávam keď sa zruší. No za ten rok sa z neho stalo ešte niečo viac. Skupinová terapia, ženský klub, klebetný krúžok, slobodný priestor, droga, láska,…

Po Newbies show nabralo všetko akési rýchle obrátky. Chceli sme stage a potlesk a priestor na sebavyjadrenie a to všetko. Premotivovaní nováčikovia veď. Začali sme behať po open stage-och, navštívili prvýkrát Tepláreň a hneď sa po uši zamilovali. Neskôr sa tak nejak sama od seba vytvorila formácia s interným pracovným názvom Ceckyyy. V princípe som sa votrela k populárnym dievčatám, ktoré všade všetkých poznajú a majú kamarátov v kluboch. To je tajný trik, keď ešte neviete. Ak ste v dvadsiatom šiestom veku života na predčasnom dôchodku a chcete začať pôsobiť vo svete večernej zábavy, musíte sa zamiešať medzi mladých ľudí. A občasne prerušiť dôchodok. Fú.

Nuž teda od Newbies show sme sa s Ivkou a Natyčkou zo skupiny Ceckyyy, ale aj ostatnými Newbieskami, vykrúcali v kabaretoch a baroch, prezliekali v skladoch a komorách, vystupovali o siedmej večer aj o druhej ráno, pred triezvym aj opitým publikom. Z tých pár skúseností vieme vybrať lepšie aj menej podarené. Ale som tak vďačná za každú že až. A viete čo, vystupovala som osemkrát! Áno, počítam to.

O tých komorách a trapasoch zasa nabudúce.

 

 

Foto: Dorota Holubová