Eli ♡

Práve som sa vrátila z rozlúčky so slobodou. Lebo všetci riešia svadby a potomkov. Aj nás sa to stále pýtajú. No my máme trochu inú predstavu. Už dlhšie sme sa rozprávali o tom, že by sme chceli parťáka.Väčšinou to bol pes, no debaty skoro skrachovali na obave z našich akčných dní a dlhých hodín mimo domu. A Paťkovi sa nechce venčiť. Nakoniec nám zhoda náhod (a jedno impulzívne rozhodnutie) priniesli Eli.

Minulý týždeň v utorok som vychytala službu na polievanie paradajok. Cestou z kurzu som sa teda zastavila na komunitnej záhradke. Už ako som odparkovala bajk začali ku mne kráčať dve slečny, ktoré som tam ešte nevidela. Keď sme sa dostali dostatočne blízko, vyhŕkli na mňa:

J&I: „Ahoj, nechceš mačiatko?“

M: „Ahojte, nieee.“

Eli sa skrývala pod lavičkou a strácala vo vysokej tráve. Zdvihla som ju zo zeme.

J&I: „Pred nami sa skrýval. Je tu už pár hodín a nikto si ho nechcel vziať. Ostali sme pri ňom, je nám ľúto nechať ho tu samého.“

M: „Oh, čo mi to robíte. Je rozkošný. Vyzerá ako kocúr, však?“

J&I: „Aj my máme z neho taký pocit.“

Po jednej krátkej minúte.

M: „Paťko? Išla som poliať paradajky, vieš. A je tu také osamelé mačiatko. A už ho držím v ruke, asi ho vezmem domov.“

P: „To naozaj? Dobre!“

J&I: „Čo povedal?“

M: „Pýtal sa, čo pre neho treba kúpiť. Podržíte mi ho, kým polejem tie paradajky?“

A tak je Eli u nás. Je to ona, očividne mám úžasný šiesty zmysel. Má modré oči a ružové packy. Je šikovná, nebojácna a rada sa mojká. Aj keď to posledné je asi len otázkou času. Je hebká a má veľké bruško. Paťko ju volá tučko a ja sa za to na neho hnevám. Behá ešte dosť nešikovne, niekedy ju predbehne zadok a preletí jej cez hlavu. Dokáže už vyliezť na gauč aj z neho zoskočiť. Kako a čurky dáva od prvého dňa do piesku pod umývadlom. Keď vychádza utrie si predné labky o okraj svojho záchoda. Potom na zadných roznesie kako po byte. Ale veď snaha sa cení. Rada sa vozí na bicykli v Paťkovej buzitaške. Robí nám radosť a vyzerá, že ona sa tiež teší. Mňauká len keď chce ísť k nám na gauč a nevie si spomenúť ako.

Každý deň má viac a viac energie. Držte nám packy.